הוסף למועדפים שלח לחבר שתף
מדריך לקניית סוכה צור קשר

מהי סוכת שלום למעשה?

כאשר ה' הוציא את בני ישראל ממצריים על פי התנ"ך ישנו פסוק בו כתוב כי הוא הושיב אותם בסוכות. על כן גם אנחנו בונים סוכות על מנת לשבת בתוכם את ימי החג, לישון בהן ולאכול בהן למעשה לבצע בהן את כל הפעולות אשר מכילות את חיינו ברמה הבסיסית של המחייה הבסיסית. המטרה בביטוי סוכת שלום בא לתאר מצב כי כיום אנחנו בונים סוכת שלום, סוכה אשר באה להושיב את כל בני ישראל יחד במקום אחד מאוחד ולארח אחד את השני ולשבת יחדיו לשיר שירים ולהתפלל בתוך סוכת שלום, וכי עדיף לבנות סוכת שלום מאשר סוכה אשר משמשת כמחסה ממלחמות וריב ומדון. אין ספק כי הביטוי סוכת שלום הינו ביטוי אשר נתפס חזק מבחינת עם ישראל בהקשר של חג הסוכות שכן נעמי שמר בשירה 'שלומית בונה סוכה' מציינת בשיר כי שלומית בונה סוכת שלום, ואין זו סתם סוכה מוארת וירוקה, שלומית בונה סוכת שלום כלומר הכוונה של סוכת שלום הינה לאכלס כמה שיותר אנשים, במונחים תנכיים אז כמה שיותר מבני ישראל, תחת קורת גג אחת בתוך סוכת שלום אחת אשר בה ישבו יחדיו ימים שלמים, ישירו ויתפללו, יאכלו יחדיו וילונו יחדיו וישכון שלום ביניהם.

על כן במהלך חג הסוכות עלינו להתכונן לאירוח של אושפיזין בסוכתנו, הכוונה לא רק לאורחים אשר אנחנו הזמנו מבעוד מועד לשבת ולסעוד איתנו בתוך סוכת שלום אשר הקמנו אלא גם לפתוח את אותה סוכת שלום שלנו בפני העוברים ושבים אשר חולפים, אשר מסיירים בין הסוכות השונות, אולי מדובר לעיתים באנשים אשר אין להם את האפשרות הכלכלית או שאין להם בית כלל ועל כן לא יכלו לשבת בסוכה, ואז זו מצווה להכניס אנשים – אושפיזין – אל תוך סוכת שלום שלנו ולגרום להם להתארח, לסעוד, לנוח, לשיר ולהתפלל יחד איתנו תחת סוכת שלום אחת. המטרה היא להשכין שלום בין אנשים אפילו אם הם אנשים זרים לחלוטין ובמיוחד אם הם נזקקים לכך ואין להם אפשרות לקיים את הלכות חג הסוכות.

היכן מחפשים עוד מידע אודות הביטוי סוכת שלום?

באם נרצה לברר עוד לגבי הביטוי סוכת שלום נוכל להיכנס לאינטרנט ולבדוק אפשרויות שונות של אתרים אשר מציעים את המידע הזה בחינם כמובן. אתרים רבים יהיו אתרי הסברה בלבד של חגי ומועדי  ישראל וחלקם יהיו אתרים עסקיים יותר אשר מפרטים גם על הביטוי עצמו בקצרה. במידה ונרצה לקבל את הפירוש המדויק יותר ניתן לפנות גם אל אנציקלופדיות בין אם בספרים או אנציקלופדיות מקוונות באינטרנט.

כאשר נרצה לחפש מידע אודות בניית והקמת סוכת שלום מכל מיני סוגים נוכל גם לפנות אל האינטרנט בתור מקור מידע מהימן ואמין במיוחד, שלא לדבר על מקיף ורחב ידיים במיוחד, ונוכל לבצע חיפוש במנוע חיפוש דוגמת גוגל אחר 'בניית סוכת שלום' או לחילופין 'בניית סוכת שלום כשרה' וכן הלאה, כל ביטוי אשר מעניין אותנו ואז נגיע גם אל אתרים מקצועיים או אתרי הסברה אשר מציעים לנו הסבר מפורט באשר לצורה ולאופן שבו ניתן וכדאי לבנות סוכת שלום בצורה הנכונה והמדויקת ביותר לפי הלכות חג הסוכות ולפי המצוות.

סוכות ירושלים – סוכת שלום

היכנסו לאתר סוכות ירושלים על מנת לקבל מידע מפורט במיוחד בנושאים של מכירת והשכרת סוכות מפוארות וייחודיות מסוגים, חומרים וגדלים שונים אשר מתאימים לכל כיס ותקציב כמו גם האופן והצורה  שבהם יש לבנות סוכת שלום כשרה ואיכותית לביתכם.

 
בוחרים את המוצר
 
מזינים פרטים בצור קשר
 
ממתינים לשיחת הטלפון
לפרטים נוספים לחצו כאן

sukot@sukot.co.il סוכות ירושלים טל 2582* פקס 08-6729582

סוגי סוכות

חגים ואירועים

אביזרים נלווים לסוכה

סוכות ירושלים
סוכות
סוכת שלום
חג הסוכות
סוכות תשע"ב
סוכות נחלים
סוכות 2011
אושפיזין
אירועי סוכות 2011
השכרת סוכה
סוכה לנצח
סוכה כשרה
סוכה למכירה
קישוטי סוכה
סכך
קישוטים לסוכה
סוכה
סוככים
סכך לסוכה